– PODEŚLIJ – TO – INNYM -

Pracodawca oferuje ci w pracy jakieś nielegalne szpiegowanie/podsłuch (specjalny sprzęcik mają: telefony z podmienionym 112 w razie wyjęcia karty, bez niej 112 odtwarza podsłuch, czyli czyjeś całe życie jako dźwięk, ponadto na komputerze programy znanej firmy do przechwytywania ekranów z odległości, korzystające ze specjalnej anteny...), jakieś przestępstwa np. przy pracy policjanta, recepcjonistki, kelnera czy na stacji benzynowej? (A pamiętaj: nic nie daje tobie, osobie z ulicy i nie będącej żadnym funkcjonariuszem, prawa do oglądania cudzego ekranu komputera w inny sposób niż własnymi oczyma bezpośrednio patrząc! Wszelkie niejawne wykradanie to przestępstwo.) ODRZUĆ TĘ OFERTĘ, BO KRYJĄ SIĘ ZA NIĄ PRZEŚLADOWANIA POLITYCZNE I RELIGIJNE! Człowiek, którego miał(a)byś śledzić, to osoba torturowana dźwiękami przez państwo na każdym kroku, wskutek gigantycznej haniebnej afery z remontowaniem nieruchomości! Wszędzie, gdzie można wejść z własnym laptopem (notebookiem) i posiedzieć, będą proponować coś takiego: w galeriach handlowych, w knajpkach, pizzeriach, a nawet na uczelniach, w bankach, sądach, prokuraturach czy na Policji (są i inne warianty przestępczości podsłuchowej). Zamiast zgadzać się – NAGRAJ, nawet kieszonkowym telefonem z włączonym programem Dyktafon – i podeślij do autorów Bloga o Piotrze, strony o tym traktującej, o tym wciąganiu ludzi do gangu zorganizowanego przeciw niewinnej, bezbronnej osobie. Ten skandal jest dla Polski bardzo istotny, politycy tworzą mafię!!! Całkiem możliwe, że i Ciebie to spotka przy okazji szukania pracy (sporo np. młodzieży na to trafia, ale to dotyczy każdej grupy wiekowej). Zapoznaj się z faktami widzianymi okiem ofiary, nie tylko okiem mafii. Pooglądaj ciekawe taksówki, np. te przy 17/04/2012... PRZESTĘPSTWA NA ZLECENIE FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH, NP. Z URZĘDU SKARBOWEGO, Z RADY MINISTRÓW, NIE ULEGAJĄ PRZEDAWNIENIU, ART. 44 KONSTYTUCJI – i dobrze!!! Po prostu nie ma tej przeszkody na drodze sprawiedliwości, że coś źle działało, więc przedawnienie. Ciebie też to dotyczy. Cała ta sprawa jest polityczna.

ANTYLUDZKA MAFIA, GOTOWA NISZCZYĆ CIĘ, DRĘCZYĆ NA MIEŚCIE I POMAGAĆ PRZEŚLADOWCOM W ŚLEDZENIU CIĘ, I LEKCEWAŻYĆ WYBORCZO CIEBIE I WSZELKIE TWE DOBRE INICJATYWY, JEST POTĘŻNA; afera korupcyjna w Sądzie Najwyższym, mediach, prokuraturach i sądach! Problem masowy ogólnopolski. TO SAMO, CO DO JOTY, DOTYCZY NIERUCHOMOŚCI I INSTALOWANIA RZEKOMYCH "PODSŁUCHÓW" (TELEFONY Z PROGRAMEM DO OBSŁUGI RADIA) I USTAWIANIA SĄSIADÓW POD WW. ŚLEDZENIE EKRANU, O CZYM JEST DALEJ W TYM MAILU. Niech te słowa i następujący zaraz dowód obiegną Polskę - podaj dalej!

--------------------------------------------------------------------
Czemu bycie dla pieniędzy agentem zawodowym (tj. nielegalnym szpiegiem w jakiejś firmie, barku, urzędzie itp.) się NIE OPŁACA i jest NIEMĄDRE

0. Agentów zawodowych jest na tyle dużo, że na pewno znajdą się świadkowie. Tyle wiadomo już nawet we wczesnej fazie agenturyzacji społeczeństwa, gdy to jest jeszcze choćby w co 10-ej, co 20-ej firmie, a wśród ogółu Polaków praktycznie nieznane. Teraz rozbijmy problem na możliwe przypadki.

1. Jeżeli jest względnie mało agentów zawodowych, tzn. w całej populacji to jest zdecydowanie rzadkość, choć nie zupełny margines (czyli nie typu tylko 1%, a np. 5-10%), to jesteś w mniejszości i zostaniesz przegłosowany politycznie (efekt: śledztwo, kary). Gdyż ZARÓWNO: chrześcijanie będą popierać sprawiedliwość, gdyż sam Bóg jest sprawiedliwy (np. katolicka idea czyśćca) i nie można tego uważać za zło, a wręcz za właściwą kolej rzeczy inspirowaną miłością bliźniego (także w szerszym kontekście społecznym), jak i: wszelkiej maści wolnomyśliciele (niewierzący, deiści itd.) będą, jako prawie zawsze bardzo nielubiący szpiegowania przez państwo, również popierać kary. Dzielę tak, bo to jest kwestia przekonań. (Zob. też na końcu tekstu wyjaśnienie szkodliwości procederu.) MOŻE NAWET NIE ROZUMIESZ JESZCZE, O JAKIE TOTALNE PRZEŚWIETLANIE CZŁOWIEKA I NIEPOZOSTAWIANIE MU ŻADNEJ, NAWET NAJMNIEJSZEJ, PRYWATNOŚCI TU CHODZI! Centralne państwowe radary słyszą wszędzie, nawet przez ściany.

2. Jeżeli natomiast agentów zawodowych jest dużo, nawet rzędu co trzeci polski pracownik (w rzeczywistości podobno ok. 5 mln. ludzi, wliczając rynek nieruchomości, czyli co 6-ty dorosły, a gdyby nie liczyć emerytów i rencistów, nawet co 4-ty, 5-ty; choć są oczywiście domostwa, które o tym nie słyszały) – lub jeśli do tego dojdzie w przyszłości i pod to kalkulujesz – to może i rosną (NIECO) twoje szanse na to, że nie pójdziesz do więzienia, ale pewnym tego i tak być nie możesz (pozostaje ryzyko). Natomiast absolutnie pewnym już być możesz tego, że temat ten w końcu trafia nawet do mediów, zostaje omawiany, ba, będą rozliczenia – bo SĄ ŚWIADKOWIE, A TO JEST SKANDAL (moralnie rzecz oceniając – bo udział w mafii zorientowanej przeciw prawom człowieka, nawet przeciw konkretnej osobie). Co więcej, tracisz prawie zupełnie ekonomiczną korzyść z procederu(!!). Premie za agenturę będą albo małe, albo – jeśli są duże – to szczególnie dużo WYCIĄGASZ INNYM Z KIESZENI, bo to z podatków idzie na twoją rzecz, OD KOGOŚ ta firma dostaje, żeby rozdawać. Zwykłe przymusowe odbieranie, złodziejstwo. Np. przy stosunku "co trzeci pracownik" będzie to jak zabranie pieniędzy dwójce rodzeństwa albo rodzicom. Skoro to jest dużo, to tym bardziej będą cię później nie popierać (okradł mnie, szkodził tamtemu, a teraz jeszcze chce nie ponieść konsekwencji, nie oddać do tego budżetu; a państwo w długach). Poza tym twoja głupota w tej sytuacji polega też na tym, że moglibyście zrobić zrzutkę W RODZINIE na te "gigantyczne kokosy" i obyłoby się bez przestępstw, bez żadnego ryzykowania – tylko we własnym gronie, wcale nie firmowo i publicznie (bądźmy wszyscy mądrzy, wtedy w ten sposób na jedno wyjdzie, za to bezpiecznie). Wreszcie, gdyby te przestępstwa nawet prawie wszystkich pracujących ogarnęły w jakimś twoim marzeniu, to wówczas jest to jak wyciąganie pieniędzy z własnej kieszeni i kładzenie ich z powrotem na stół, jako "zysk" – bez sensu. A właśnie tego należy się spodziewać – że to jest oferta do całego "ludu pracującego" i będzie się dążyć do tego, by wszyscy czy prawie wszyscy szpiegowali. Więc staje się to zupełnie bez sensu ekonomicznie. Na razie jednak załamania systemu podatkowego nie widać, więc nie licz na tylu stronników.

3. Może ci się natomiast dużo bardziej opłacić inna rzecz, mianowicie postawienie się, walnięcie w stół i zainwestowanie w budowę jakichś nowych mediów na przykład, dając na to nawet tylko rzędu 5-10 tys. zł, bo przy nawet setce inwestorów każdy taki będzie w przyszłości milionerem (źródło: sprawdź kapitał doszczętnie prędzej czy później skompromitowanych firm typu TVN S.A., Agora S.A. – np. na gielda.onet.pl – Polskapresse, Presspublica itp.; wartość wszystkich akcji, w sensie sumy cen rynkowych, to bardzo często co najmniej wartość księgowa aktywów firmy, nierzadko nawet parę razy więcej). To jest dodatkowo recepta na teksty, jaki to rynek nieprzyjazny i wobec tego jaki ty biedny, i że ci się coś należy, i że słusznym sposobem egzekwowania tego jest zostanie agentem. Nie, nic nie usprawiedliwia takiej przestępczości przeciwko osobie, udziału w gangu, splecienia swych interesów przeciwko komuś i jego prawom człowieka. To jest także grzech główny: chciwość.

4. Tak czy owak NA PEWNO z finansowego punktu widzenia rzecz ci się nie opłaci(!!!), bo na tym polega rola sądu, żeby ci się to nie opłaciło(!). NA TYM POLEGA ROLA SĄDU. (2 razy, żebyś przeczytał uważnie!!!) Natomiast potrzeba sądu wynika z ochrony moralności publicznej, co jest podyktowane prawami człowieka, chyba też je popierasz. Nawet na zasadzie pożyczki, korzyści, którą później trzeba zwrócić, przestępstwo wciąż się nie opłaca(!!!), ponieważ mądry sąd tak skalkuluje karę, żeby uwzględnić te kalkulacje korzyści u sprawców i jeszcze je przewyższyć. Nie tylko zwrot korzyści, ale i odsetek oraz jeszcze czegoś – tak, iż twoje najlepsze osiągnięcia dzięki chwilowemu posiadaniu pieniędzy najprawdopodobniej to przewyższy i będziesz na minus. Powtórzę, taka rola sądu, żeby to się nie opłacało, bo taki sens tego prawa karnego (nie ma prawa, nie ma sądu). Naprawdę głupie, głupawe jest to chwilowe podniecanie się widocznym większym pieniądzem. Później się okaże, że nie masz własnego majątku, wszystko przepisałeś innym, jako ich niewolnik (np. rodziny), nie masz też pracy, wszystko z obawy przed komornikami. Pomyśl, czy to jest postęp w twej sytuacji społecznej? (Przestępcy są, czego może z początku przy zgłaszaniu swego akcesu do mafii nie wiesz, dokładnie skatalogowani. O to głównie politykom chodzi – o haki, o dużą mafię. NIE o jakieś włączanie szpiegowania ekranu komputerowego, gdy ktoś tam jest obecny: do tego wystarczyłby sprzęt oraz wysłanie SMS-a, żeby któryś z pracowników włączył – w tych nielicznych przypadkach w małej części Polski, gdy to będzie potrzebne. Tymczasem to jest pseudopowód, prawdziwy powód to duża mafia i haki.)

5. Pracodawca w większości przypadków NIE MA MOŻLIWOŚCI CIĘ PRZYMUSIĆ do bycia agentem. Ponieważ albo

a) firma jest renomowana, co oznacza, że wprawdzie wielu jest chętnych tam pracować, ale z drugiej strony szczególnym skandalem byłoby, gdyby np. do Internetu wyciekły nagrania – choćby z jakiejś prowokacji wtórnie przez ciebie zrobionej – dowodzące, że kierownicy tam rekrutują przestępców. Takie nagranie możesz zawsze robić, np. dodatkowym telefonem komórkowym w kieszeni czy torebce (lub jeszcze lepiej ukrytym). Wystarczy później przeglądarką www takiego telefonu wejść na odpowiednią stronę, wybrać plik i go wrzucić (np. sendspace.com, odpowiednie blogi opisujące aferę itd.). Pracodawca, który byłby dla ciebie niemiły, bo nie chcesz być agentem, mógłby się narazić na poważne straty reputacji; albo

b) firma jest drobna, np. jakaś knajpka uliczna, jakiś mało znany urząd, ale w takim razie zapewne nie tak dużo chętnych do pracy tam właśnie się zgłasza – ich udział w rynku pracy jest maleńki. W takim razie zupełnie bez sensu jest postawa "on taki wielki, my tacy mali; trudno, trzeba pochylić czoło przed szefostwem". Gdyż o ile w wielu przypadkach ty możesz dalsze miesiące, nawet lata, nie pracować, masz alternatywy, możesz brać pożyczki (przecież te np. studia, podczas których np. młodzież szuka pracy, to jakaś inwestycja w przyszłość, w lepsze zarobki w przyszłości, więc pożyczka się chyba opłaca?), możesz poszukać innych prac... o tyle firma bez pracowników nie działa. Jako, że zapewne jesteś istotą dosyć powtarzalną, taką, jak mnóstwo, możesz spodziewać się podobnej postawy u innych (np. "jestem u progu kariery, nie chcę sobie psuć karty") i dlatego jesteś górą. TAK SAMO JEST U POŚREDNIKÓW (rynek nieruchomości). Klient tu jest górą, pośrednik nieruchomości nie może go przymusić: "bez remontu nie ma transakcji". Bo klient bez sprzedania czy wynajęcia tego mieszkania zapewne przeżyje, jeszcze rok, dwa lata (nie mówiąc o tym, że może znaleźć sobie dobrych pośredników, nawet u 10 czy 20 zostawić ofertę plus oznaczyć lokal, żeby z ulicy był widoczny), natomiast firma bez klientów upada bardzo szybko. Więc solidarność takich jak ty wygrywa ze (złą) solidarnością (czy korupcją) pośredników. Raczej nie będzie tak, że wszyscy cię zmuszają, bo szkoda własnej obecności na rynku.

6. Jeżeli roisz sobie inne niż finansowe korzyści, w szczególności związane z dreszczykiem emocji i radochą z tego, że słyszysz, jaki ktoś jest "w łóżku" czy w ubikacji, to uprzedzam, że w podsłuchu na tę osobę, którą ci będą oferować, potrafi być całymi latami 0 seksu (z wyjątkiem GADEK DRĘCZYCIELI TELEWIZYJNYCH, ZAMĘCZAJĄCYCH TEGO CZŁOWIEKA TORTURĄ, którzy – żeby ci to zrekompensować – bardzo często wchodzą wulgarnie na tematy seksu); będziesz się więc czuć, biedactwo, oszukany-rozczarowany, uprzedzam o tym. Zwłaszcza w Warszawie, aby wyładować swą frustrację, może to zaskutkować twoim dręczeniem i nachodzeniem tego człowieka, dokuczaniem mu na ulicy, ponadto będziesz chciał "wyciągnąć z tej dojnej krowy jak najwięcej" i zarabiać na nachodzeniu kolesia "na sąsiada" w mieszkaniach i hotelach, żeby śledzić tam ekran dla tej czy innej skorumpowanej firmy. Taka już przestępcza ścieżka! Dodatkowa rzecz na sumieniu, często w dodatku legitymują, ale może ci to już będzie obojętne jak wielu.

****************************************

Jasne? Czyli jest ryzyko wiążące się z wejściem w szpiegowanie, istotne ryzyko – zawsze się boisz, jakie masz poparcie w społeczeństwie – a z drugiej strony wizja korzyści w rzeczywistości kiepska. Czy to z przyczyn prawnych, czy – w skrajnym przypadku, gdy przestępcy (często we wspólności majątkowej) przegłosowywują już właściwie legalnych – z przyczyn ekonomicznych (zresztą nie dojdziemy do tego, budżet by nie wytrzymał, gdy tymczasem na razie nie jest tak źle). Lepiej już zbierać, już teraz, pieniądze od tych, którzy (rzekomo?) się na wielkie łożenie w przyszłości godzić będą i w każdym razie chętnie nas popierają (pkt 2). Ponadto osoba, którą teraz śledzą, jest milionerem (wie, że go śledzą), zresztą zawsze są możliwe spółki (kwestia nagłośnienia w mediach). Również "korzyści seksualne", dla niezdrowej ciekawości, są mrzonką, podsłuchiwać się prawie nie da, taka tortura, na ekranie nic ciekawego nie ma. PRAWDOPODOBNIE EWENTUALNE ŚLEDZTWO UDA SIĘ W 100%(!) FIRM I BĘDĄ TWARDE DOWODY NA PRZESTĘPCZOŚĆ, wykonano już w tym zakresie m. in. symulacje matematyczne i projekty metod śledztwa - będziesz zaskoczony/a, że choćby nawet nikt poza przestępcami nie nadawał się do zeznawania, uda się na pewno przygotować dowody przestępczej działalności w 100%(!) firm. 3 podstawowe źródła świadków, czyli przesłuchani pracownicy, kierownik/ właściciel (zamieszani są też w przestępczość remontową, związaną z dźwiękami) oraz zgłaszający się ci, którzy pracy przy przestępstwach nie chcieli podjąć, to już ok. 40-90% firm (nawet bez stosowania wykrywaczy kłamstw), a są jeszcze i inne metody, które ABSOLUTNIE NA PEWNO zwiększą tę liczbę do 100% - zupełnie nie leży w Twojej mocy temu zapobiec. Powodzenia dla "mądrzejszych" i "wiedzących lepiej".

!!! PAMIĘTAJ: RACJONALNIE POSTĘPUJE TEN, KTO DO CELU DĄŻY NAJMNIEJ RYZYKOWNYMI ŚRODKAMI !!! Bierz od rodziny, skoro cię tak popiera, że aż się okradać daje -- bierz bez tych przestępstw!!! Niniejszy skandal to przykład obrotu pieniędzmi (łożenia przez jednych na drugich, dobrych na złych, w odpowiedniej proporcji ilościowej), który asymptotycznie nie ma pokrycia w powiększonym bogactwie (czy raczej tym mniej go ma, im bardziej afera staje się duża, a to skądinąd pożądane), każdy tylko dostaje swoje "sto milionów", i jego prawdziwa "wartość dodana" jest zawsze UJEMNA -- jako ryzyko odsiadki czy strat finansowych! Możesz się oszukiwać, że masz pieniądze i to jest korzyść, ale to wybór głupiego w świetle innych opcji. Bo pomyśl, skoro obecnie nie tak źle z poziomem przestępczości i obciążenia gospodarki (inflacja nie szaleje, państwo i sfera budżetowa nie bankrutują; "agentów" w skali kraju, wliczając wsie, jest obecnie ok. 10%) i dlatego tylko dzięki dodaniu rodzin przestępców masz nadzieję na zwycięstwa wyborcze, skoro one cię tak popierają, że aż się wyzyskiwać dają, to może po prostu ich poproś, bierz od nich, tak zwyczajnie -- po co te dodatkowe przestępstwa przy obrocie, to dodatkowe ryzyko... (A, zwróć uwagę, obciążenia po drugiej stronie, tej wyzyskiwanej przez ten system, będą jeszcze rosnąć, o ile przestępców będzie przybywać; co jest Twoją nadzieją i naturalną koleją rzeczy wobec odchodzenia staruszków na emeryturę i wchodzenia na rynek młodzieży o innej mentalności.) Zapamiętaj tę argumentację (o solidaryzowaniu się), zapisz ten e-mail, bo ta prawda dotyczy też wszystkich tego typu ewentualnych nagonek w przyszłości, wszystkich takich "genialnych" ofert korupcyjnych polegających na rozszerzaniu mafii i niszczeniu państwa prawa, choćby wobec jednostek.

Powyższy idealny dowód na to, że zostawanie dla pieniędzy członkiem państwowej mafii jest głupie, być może nasuwa niektórym następującą wątpliwość: "PRZECIEŻ do wygrywania wyborów w warunkach jawności wystarcza np. 60-procentowe popieranie mafii w narodzie; w związku z tym ja mogę liczyć na wzięcie po X złotych bez przestępstwa, po prostu dzięki znajomości (od tych, co sami nie są przestępcami, ale są łaskawi), tylko od np. 60% swego otoczenia, tzn. po X zł od każdych np. sześciu na dziesięciu osób z mego przykładowego kręgu, jeśli poproszę, bo to niby (jak może wierzę) rozdawanie przez legalnych bandziorom jest mimo wszystko może całkiem możliwe i zyska poparcie, i będzie bezkarne ("ci oddadzą mi to za darmo i bez żadnego powetowania w wyborach") - PODCZAS GDY popełniając przestępstwo mam to samo dające się wyciągnąć X zł od 100% z nich, tzn. po X od dziesięciu na dziesięć z takiego przykładowego kręgu (na siłę, bo większość parlamentarna rządzi wszystkimi), czyli wychodzi wyraźnie więcej". Odpowiedź na tę pozorną lukę w ww. idealnym dowodzie jest następująca (dowodzie, powtórzmy, wystarczającym obecnie dla ludzi inteligentnych i mającym w założeniu demokrację i wiarę w demokrację, w możliwość demokratycznego założenia mediów i uczciwego wygrywania wyborów przez osoby reprezentujące dobre stronnictwo, bo czemu nie: każdy zresztą może zakładać spółki, media i partie, nie ma tyle Policji, by wszystkich nadzorować i zabijać i by skutecznie stłumić naród). Otóż, odpowiadając: PO PIERWSZE, istotnie, popełniając przestępstwo dostaje się na pierwszy rzut oka nieco więcej, bo władza polityczna zapewnia nam datek od wszystkich: w powyższym, bliskim granicznemu przypadkowi (graniczny to poparcie 50%), należałoby porównać dziesięć dziesiątych, czyli całość zebranej kwoty w razie przestępczej zbiórki z udziałem rozdzielającego pieniądze państwa (podatki), z sześcioma dziesiątymi tego wskutek zbiórki udanej tylko u "łaskawych" - i widać już wtedy, że prawdziwy zysk, tzn. zysk względny wobec proponowanej tu alternatywy ze zbiórką (jeśli faktycznie jest się, będąc przestępcą, tak popieranym w narodzie - bo może wcale nie...), wynosi tu np. zaledwie 40% oferowanej za przestępstwa sumy. Czyli np. nie 1000 zł, lecz 400 zł. Podobnie, gdyby poparcie było bezpieczniejsze i wynosiło np. 70%, prawdziwym zyskiem byłoby nie np. 1000 zł, lecz wtedy 300 zł. Tymczasem wiadomo, że prosty rachunek ekonomiczny skłania oferentów do korumpowania czy szukania chętnych kwotą z zasady niewyższą niż ta, która wystarcza do przekonania tylu osób, ile oni przekonać muszą - oferowane za przestępstwa kwoty są, przy racjonalnym rachunku ekonomicznym, bliskie pewnemu minimum, poniżej któremu coś się w ludziach często łamie (cena taka, by np. popyt pracodawcy był równoważony przez taką samą liczbowo podaż chętnych pracowników - nie niepotrzebnie za dużo, ale i nie za mało); jest to żelazna zasada racjonalnej ekonomii, że za dużej zapłaty kontrahentowi niepotrzebnie się na wolnym rynku ("giełdzie ofert") nie oferuje. A to oznacza, że gdyby choć trochę zmniejszyć przykładowe 1000 zł, np. do 900, do 800, do 600, bardzo szybko spadać będzie liczba chętnych: przy 300 czy 400 zł, na tym przykładzie oceniając, gruba większość powie "to się nie opłaca", "po co ryzykować za tak niewiele"(!) - ty prawdopodobnie również! To oczywiście przykład, konkretne liczby są tu bez znaczenia. Wyjątki w rodzaju najbiedniejszych odłóżmy na bok, bo ci najbardziej biedni to zawsze najmniej liczna grupa, podczas gdy trzeba patrzeć na to, jak najgłówniejsza część powinna podejść do sprawy. PO DRUGIE, w rzeczywistości przewaga pieniędzy możliwych do zebrania drogą państwowo-przestępczą w porównaniu z drogą normalną - przy niniejszej racjonalnej analizie - jest jeszcze mniejsza, z tego prostego względu, że (jak sam na swym przykładzie widzisz) powiększa się liczba skorumpowanych, przestępców, trwa przecież nabór. Skoro zaś będzie tego więcej, a z drugiej strony mimo wszystko agentów jest np. 10%, zaś polega się w kręgu poparcia głównie na nie-przestępcach, a jednak łaskawych (ci np. mieliby tworzyć łącznie z 50%), to w takim razie jasne staje się, że ciężary ściągane od tych "dobroczynnych" nie-przestępców np. przez podatki czy (pośrednio) przez wyższe tu i ówdzie ceny będą jeszcze większe niż teraz, bo ich liczba maleje, a rośnie liczba tych, co pieniądze biorą: muszą oni być odporniejsi, być gotowi (bezkarnie i za swą zgodą, bez nawet kar finansowych) oddawać nawet więcej niż to obecne X! Wniosek: choć w przypadku przestępstwa zbierasz np. po X zł aż od 10 osób na 10, to przy normalnej zbiórce powinno ci się udać, jeśli słusznie liczysz na poparcie, zebrać np. po 1,2 X (jeden i dwie dziesiąte X) od, za to, mniejszej liczby osób... Jest więc lepiej niż na początku tego akapitu zarzucano. Wniosek: zysk względny, czyli ten prawdziwy, przy np. 60% poparciu społecznym to nie zaledwie 40% oferowanej kasy, ale wręcz jeszcze mniej, np. 30% (a przy np. 70% poparcia zysk ten to nie 30%, a np. 20%, czyli np. 200 zł zamiast reklamowanego 1000 zł). Sam się zastanów, czy dla takich groszy opłaca się ryzykować karę, na pewno dotkliwą, ale większość ludzi zrozumiawszy to oczywiście powiedziałoby "Nie" (bo, powtórzmy, przykładowe 1000 zł to dobrze dobrana oferta, bliska typowemu minimum opłacalności, czy raczej temu wymaganemu, by osiągnąć pożądaną skuteczność korumpowania).

----------------------------------------------------------------------SZKODLIWOŚĆ i powody, by ścigać agentów zawodowych zajmujących się nielegalnym szpiegowaniem:

1/ ZŁODZIEJSTWO W ASPEKCIE EKONOMICZNYM: zabierają innym nienależnie to, co nie wynika z umowy społecznej i prawa, pozbawiają ich tego uzyskując zupełnie bezpodstawnie (a nawet szkodliwie: szkoda, nawet drobna, dla praw człowieka) przewagę nad innymi. (Tu zwrócić uwagę na 1-głupotę i 2-nieskonsultowanie z odpowiednią liczbą bliźnich tego procederu, bo wystarczyłoby zrobić zrzutkę bez przestępstw wśród iluś np. krewnych.) To z podatków idzie, nie z jakiegoś "dodruku" (nawet przy dodruku choć pieniądza może być dowolnie dużo, to Produktu Krajowego Brutto, czyli konkretnych rzeczy, nie, czyli tak czy inaczej przejmujesz od innych bogactwa i udział w życiu gospodarczym).

2/ UDZIAŁ W GANGU W ASPEKCIE SPOŁECZNYM. Jest to szczególnie szkodliwe, gdyż gang jest polityczny, a jego działalność wroga prawom człowieka. Ty zostajesz małym bandziorem, ale polityk jest wielkim bandziorem. Bez problemu zrobi cię "w bambuko". Uzyska szczególną władzę dzięki istnieniu mafii. Stanie się superpotężny, totalitarny. Co najgorsze, nieuchronna w przypadku *gangu* zmowa milczenia, nieistnienie tematu w mediach itd. oznacza, że praktycznie nie ma na to wszystko rady. Nie ma sposobu na jakieś umowy z politykami itd., rozliczanie ich. Wszystko jest tajne. TYMCZASEM: wielki bandzior, jakim jest polityk, oraz mały bandzior, jakim jesteś ty, jako jego zadowolony elektorat, są połączeni bardzo ściśle i jedno potrzebuje drugiego. Jasne? W tym tkwi szkodliwość przestępczości zorganizowanej politycznej w aspekcie społecznym w sensie wartości dodanej tego przestępstwa, jeśli pominąć konkretne przestępstwa. Jest to w zasadzie grobowiec demokracji. W dodatku (drugi tragiczny element tego gangu, obok polityków) *media* biorą i kryć można już właściwie wszystkie afery, sprzedawać tematy, wystarczy często, że kilka mediów (część, nie wszystkie) "jako pierwsze nie powie". Później może nie być śledztwa, urząd nie wygada, kto wziął, itd., oni zawsze są lojalni... oni nikogo nie korumpują...

3/ dla niektórych(!) ważna jest OCHRONA PRYWATNOŚCI, jako prawa człowieka – niestety już może wielu się godzi na to, że to nie takie ważne; poza tym kwestia remontów, przekazu podprogowego, zupełnie skandaliczna i to jest już dno

4/ PRZYCZYNY RELIGIJNE I EUROPEJSKIE WARTOŚCI CYWILIZACYJNE: tragiczny los ofiary, gdy wszyscy dookoła mało przychylni lub wrodzy, współczucie z nią także w związku z problemem stalkingu (i jak tu wiązać swój interes i swą przyszłość z czymś tak złym!), grzeszność takiego szpiegowania (fragmenty 2491-2492 Katechizmu Kościoła Katolickiego; także: KKK 2235 w związku z Evangelium Vitae Jana Pawła II, pkt 74, ustępy 2-3; w dodatku czasem, na zasadzie związków jednego z drugim, może też ze szpiegowania wyniknąć pomaganie w torturowaniu tej osoby i prześladowaniach - bo jest dostęp bardzo złych ludzi do informacji), może też prowokuje to do kłamstwa, a w każdym razie na pewno skutecznie odciąga co najmniej część ludzi od religii. Zauważmy też: niedemokratyczność kwestii 1 (bezprawność, obojętność na to, że złe prawo nie przejdzie, że generalnie tego nie chcemy) oznacza zarazem wejście w konflikt z zasadą miłości bliźniego (są po prostu "łupieni" z pieniędzy, a podatki będą rosnąć, jak np. ten VAT, co kosztuje każdego kilkadziesiąt zł miesięcznie, zapaści np. w ZUS-ie w przyszłości), podobnie jak zresztą cały ten udział w gangu przeciw drugiej osobie. "Będziesz miłował bliźniego jak siebie samego", miłował nawet nieprzyjaciół, wzajemna miłość wśród chrześcijan itd. Swoją drogą: czy wiesz, że tak pozornie niewinna i zabawna rzecz, jak podawanie przez Internet (odczytywanego z kamer) położenia ofiary nielegalnego szpiegowania w budynku, na co może będą próbowali cię namówić, to pomocnictwo w ciągłym straszliwym torturowaniu człowieka (z art. 190a KK)?! Każdy nieuprzedzony człowiek chyba zgodzi się, że za tortury należy się więzienie; ograniczanie tego do ryzyka czysto finansowego jest antyludzkie, a dla ofiary niesatysfakcjonujące. Tymczasem zobacz, na czym oferta pracodawcy polega. Podajesz to położenie i informacje przez streaming wideo NAJGORSZYM BANDYTOM (pracownicy TV, nawet pewne pracownice regionalnego warszawskiego) - tym samym, którzy od ponad 2,5 roku własnymi podprogowymi oraz głośnymi szeptami próbują doprowadzić mózg tego człowieka do szaleństwa. Ci z kolei klikają odpowiednie punkty w programie komputerowym ECHELON-u, żeby na właściwe punkty metalowe na otwartym powietrzu "założyć" we właściwej chwili ten podsłuch! Żeby ciągle widzieć, gdzie ten człowiek jest! I to jeszcze może byłoby dla niektórych nie brzmiało tak zupełnie źle, sensacyjnie, ale ci sami ludzie uruchamiają non stop tajne instalacje dźwiękowe we wszystkich dostępnych publicznie z ulicy oraz z ogłoszeń nieruchomości i od pośredników budynkach - te mianowicie, w których pobliżu jest śledzony Niżyński (mały promień np. 150 m terenu). One - te tzw. instalacje czy remonty, oparte na masowo zabudowanych telefonach komórkowych ze specjalnym systemem - się właściwie automatycznie włączają w zależności od położenia tego człowieka, co wiedzą na zasadzie dekodowania fal, cyfrowego radia... zależy to od tych bandziorów na centrali w TV, od informacji o Niżyńskim w ich komputerach... I w efekcie jest on torturowany szeptanymi szeleszczącymi, podprogowymi ścieżkami (straszliwie męczące, rozrywa umysł, uniemożliwia koncentrację!) całą dobę od ponad 2,5 roku. Wszystko dzięki znajomości położenia, ruchu, obecnego miejsca tego człowieka (na całe miasto przecież tego nie włączą); wprawdzie często to dzięki pomocy Policji, a obraz z kamer jest w Internecie. To nie bajka, ty tę torturę jeszcze w słuchawkach usłyszysz, jeśli cię do nich dopuszczą, rozdadzą szpiegowski telefon odpowiednio oprogramowany (a jest trochę takich, co słuchają jego życia). Pomyśl 3 razy, zanim się do pomagania w takim podawaniu położenia czy czynności ofiary zapiszesz! Generalnie, ten podsłuch NIELEGALNY - i jedyny, którym się w telewizji obecnie zajmują - służy przede wszystkim prześladowaniom i torturom, człowiek nie ma własnego życia ani myśli, wszystkim sterują ich (tych bandziorów, którzy będą dzwonić i robić "gorącą linię") podprogowe sugestie szeptane, od których Niżyński nie może uciec - przez lata doskonalili te umiejętności. Ofierze tego podsłuchu ustawiono nawet rodzinę tak, że w domach i mieszkaniach znani bliscy krewni też mają instalację dźwiękową (w najgorszym razie robi ją sąsiad i słychać przez połówkę sufitu). Nie ma gdzie uciec od dźwięku.


----------------------------------------------------------------------
Ostrzeżenie!
NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ NA ZASADZIE "MUSISZ MIEĆ TELEFON PODSŁUCHOWY, JEŚLI TU PRACUJESZ" (albo właśnie przeciwnie: telefonu podsłuchowego możesz nie mieć, ale "musisz tu w kąciku pracować przy komputerze i programie dotyczącym ekranu tego człowieka", a w razie potrzeby włączać to wykradanie ekranu anteną z przetwornikiem) - gdzieniegdzie tak mogą mówić. Nie oglądaj nic o śledzonej osobie, nie pracuj przy programie do podglądu ekranu (firma w końcu będzie zmuszona takich porządnych też zatrudniać, naprawdę nie od tego kierownika to zależy). Postaw sprawę na ostrzu noża, bo masz przewagę, choćby wszyscy szefowie w danej branży przedsiębiorców byli jednomyślni! To dla pracodawcy pracownik jest sprawą życia i śmierci, ty możesz tej pracy nie mieć i pewnie jakoś przeżyjesz, natomiast oni muszą mieć ludzi na stanowiskach, więc im ich trochę zabierzmy. To jest ważne, od tego zależy Twoja przyszłość, to dobrze, że państwo ma ścigać takie rzeczy, bo później straszne nagonki z tego powstają - powszechne poniżanie i kopanie człowieka, i wymuszone problemami uciekanie z miejsca na miejsce - aż do samobójstwa ofiary włącznie (w tym przypadku takie 2 próby miały miejsce, są nawet zdjęcia pociętych do dna żył w Internecie), poza tym żeby skutecznie chronić prywatność, nie można ograniczać ścigania do jakichś stosunkowo bardzo małych, może nawet nieznanych komórek, których odpowiedzialność następnie już w ogóle będzie pod znakiem zapytania. A zatem nie daj się nabrać na argumenty ludzi, których podejście jest już spaczone i nie odpowiada temu, co powszechne w społeczeństwie. To, że jest nadajnik (ktoś nadaje) i jest emisja zaszyfrowana, nie znaczy, że każdy ma prawo to sobie deszyfrować i odtwarzać lub np. odbierać aparatem telefonicznym; tak samo np. nie możesz podglądać ekranu cudzego komputera przy pomocy trojanów (podrzucone programiki szpiegujące) czy nawet jakiegoś Sygnity tylko dlatego, że on się samorzutnie wypromieniowywuje w prostej nawet, niezaszyfrowanej postaci. W ogóle zresztą poszczególne obiekty fizyczne dookoła są w rzeczywistości małymi nadajnikami radia FM, na zasadzie tzw. przesunięć Dopplera odbijających się (we wszystkie strony, tzw. rozproszenie) fal elektromagnetycznych: życie każdego człowieka (bez niczyich starań!) mocą samej fizyki emituje się jako zwykła i nijak nieszyfrowana modulacja FM, jak w radiu, tylko w bardzo wąskim paśmie i nachodząc się na nim z cudzymi – potencjalnie bardziej odległymi, więc słabsze są ich fale – a przecież mimo to nie mamy prawa się nawzajem inwigilować w mieszkaniach czy nawet gdzie indziej. Sowieci zresztą, wykorzystując ten fakt, już w 1946 r. budowali (zwykłe, ręcznie nakierowywane) radary do podsłuchiwania z daleka i przez ściany, bez używania "pluskw" (podrzucanych nadajników), zob. www.archive.org/stream/congressionalrec113ounit#page/n196/mode/1up (druga strona artykułu w Congressional Record z 1967 r. - kronice parlamentu USA). Prawa przysługujące ludziom są niezbywalne, ochrona prawna nie zależy od decyzji przypadkowych, nawet niepełniących funkcji publicznych (a już na pewno nieuprawnionych do takich decyzji) osób: przecież nie będzie tak, że "komuś się chciało, żeby X był publiczny" i to już wystarcza, teraz każdy może X słuchać (na zasadzie decyzji jakiejś wobec niego "nadosoby": może jeszcze przy tym wyemitują, w jakiejś jeszcze innej i tym razem zaszyfrowanej postaci – bo to, co telefony podsłuchujące Niżyńskiego odbierają, jest cyfrowo kodowane – te dźwięki z podsłuchu, może tylko zakrzyczą, że temu człowiekowi już nie przysługuje prywatność, życie osobiste, dostępne tylko dla siebie i doń z własnej decyzji wciągniętych... co za różnica, jedno bezprawie, bez specjalnych ustawowych uprawnień nikt drugiego podsłuchiwać nie może, nawet tak rzekomo "tylko poza domem", bo to wykrada informację o życiu prywatnym drugiej osoby, np. o tym, gdzie jest, dokąd się przemieszcza i co kolejno załatwia). Ustawa wymaga jeszcze, do przestępstwa, posługiwania się urządzeniem lub oprogramowaniem. Jest taka zabawka w telefonach, ale z tego nie korzystaj, nic ciekawego (normalny dźwięk) a szkoda życia na pobyt w nowych lub zagranicznych więzieniach. Konstytucja daje gwarancje w zakresie ochrony prywatności i tajemnicy komunikowania się. Prawa do stałych informacji o poczynaniach obcej prywatnej osoby w ramach jej życia prywatnego nie masz, bez względu na to, że ktoś może wkłada starania, by te dane podawać innym. Uwierz, prawnie jesteś na przegranej pozycji (mimo plotki o korupcji w Sądzie Najwyższym, którą wzmiankuje blog), w zasadzie do przestępstwa wystarczy, że pozyskujesz informacje, sama obsługa np. urządzenia podsłuchowego może nawet być w rękach innej osoby (taki podział ról przy współsprawstwie); możesz nic nie obsługiwać, a będziesz odpowiedzialny, bo z gotowego w zmowie z tamtym pozyskujesz informacje, np. słuchasz obok przy stoliku. Konstytucja w tej sprawie przesądza: KAŻDY człowiek ma pewne niezbywalne prawa, w tym te, z których wynika bezprawność inwigilowania, zwłaszcza uporczywego inwigilowania, prywatnego życia drugiej osoby; także wszelkiej jego komunikacji z innymi osobami, a to jest spora część tego, co można podsłuchać, najlepsze kąski. Wszelkie dotychczasowe orzecznictwo też jest przeciwko tobie. NIE MYŚL JEDNAK, ŻE OD POJEDYNCZEGO SPOJRZENIA NA EKRAN W INTERNECIE LUB POSŁUCHANIA GROZI CI WYROK! Uczestnictwo w grupie przestępczej wymaga przestępczej zmowy, tj. dogadania się, że będzie się przestępstwa popełniać. Natomiast samo przestępstwo szpiegowania nielegalnego może być, w przypadku jednokrotnego posłuchania np. przez minutę czy pooglądania ekranu, znikomo lub mało szkodliwe, w tym drugim przypadku nie ma procesu, jest tzw. warunkowe umorzenie postępowania. Najszybsza droga do pójścia do więzienia to udział w grupie przestępczej, a najprostszym sposobem, by zostać jej członkiem, jest pracować przy szpiegowaniu lub wziąć szpiegowski telefon (nawet, jeśli to uczynisz, zawsze jeszcze możesz poprawić swoją sytuację zwracając go jak najszybciej).

----------------------------------------------------------------------
Jeszcze słowo o tzw. okolicznościach łagodzących. Zawsze jest część społeczeństwa gotowa wierzyć, że w ich (trudnej) sytuacji poniekąd usprawiedliwione jest popełnienie przestępstwa. Mylą oni umiejętność opowiedzenia racji, na podstawie których zdecydowali się na przestępstwo, z usprawiedliwieniem; te właśnie racje – z okolicznościami łagodzącymi. Prawdziwe okoliczności łagodzące są wymienione w ustawie (i to wszystko): są to np. zeznawanie, współpraca z organami ścigania w razie śledztwa; pojednanie się z ofiarą; młody wiek; mniej istotne pomocnictwo lub np. zamiar tylko ewentualny (a nie pewność); popełnienie pomocnictwa w przestępstwie, którego jednak następnie nie dokonano; rezygnacja ze złej pracy i/lub naprawienie szkód (tu też cała kwestia "stażu", jak długo się uczestniczyło w złu). Podałem przykłady, tymczasem ludzie wierzą, że co innego może być okolicznością łagodzącą: np. naciski ze strony pracodawcy, brak pieniędzy. Na wstępie zauważmy, że to są liche powody, bo każdy tak może powiedzieć, zmyślić coś trudnego do sprawdzenia, inni nie zaprzeczą (może nawet też tak powiedzą) i złagodzenie kary gotowe, podczas gdy to może być nieprawda (np. sam szef może się nie przyznawać do nacisku). Ale abstrahując już od tego, czy to jest prawda, wchodzi się tu przecież tylko na kwestię "DLACZEGO popełniłem przestępstwo?". Myślą sobie niektórzy być może, że istnieją bardziej i mniej niechlubne powody, dlaczego się źle czyni. Otóż jest to rozróżnienie bardzo niewyraźne; istnieją nurty prawne, które je popierają, ale opierają się one raczej na bieżącej polityce państwa – pewne szczególne przypadki, np. groźny rozrastający się ruch społeczny ludzi robiących coś z głupoty lub nienawiści do systemu społecznego (powód do ostrzejszego karania: np. w słynnej sprawie palenia samochodów we Francji) albo bardzo rzadki przypadek skrajnej biedy, gdy dosłownie i autentycznie głoduje się, a nikt w całym kraju nie chce pomóc (powtórzmy, wyjątek, powód do łagodniejszego karania). A zatem w pewnych szczególnych sytuacjach pojawiają się "motywy zasługujące na szczególne potępienie" (rosnący w siłę ruch) lub na złagodzenie kary (bardzo nieliczne przypadki). Natomiast to, z czym mamy prawie zawsze do czynienia, to jest klasyka motywów, klasyka przestępczości. "Chcę mieć więcej pieniędzy" (tu wyliczaj, na co ci się to przyda, całkiem słuszne racje, na żadne przecież filmy porno). "Mamy mało pieniędzy, a trzeba na wykształcenie dzieci". "Były naciski". "Dużo ludzi już w to weszło". To jest klasyka! To nie obniża ani trochę, ani trochę nie usprawiedliwia – to nie jest sytuacja, w której "bardziej" można (wolno) popełnić przestępstwo, słabszy jest odważnik, który od tego odstręcza! (Może wręcz przeciwnie powinno być: jest duża pokusa - silna motywacja - to tym większy powinien być odważnik, tym większa grożąca kara? Zastanów się nad tym.) Państwa nie interesuje, co masz w sercu, tu nie o religię ani nawet o moralność chodzi, a o pewne standardy, obyczaj: ludzi interesuje skutek, konkretne przestępstwo. To chcemy wykorzenić. A zatem wszystkie konkretne drogi, które do niego prowadzą, zwalczamy NA RÓWNI. Inaczej bylibyśmy niekonsekwentni, może źle napisaliśmy ustawę, może nie te wartości reprezentujące pożądany kształt społeczeństwa ona odzwierciedla (bo jak: "chcemy, by ci bogatsi nie robili czegoś, a ci biedniejsi już mniejsza z tym" – może tak to powinno wyglądać? albo tak: "by firmy nie czyniły zła, ale ci, od których odpowiednio bogaty człowiek czegoś chce, już mniejsza z tym"? ale chyba nie o to chodzi, a realnie i autentycznie o te konkretne zasady, np. nieuczestniczenie w przestępczości zorganizowanej, ochronę prywatności, ZE STRONY WSZYSTKICH, NA RÓWNI). Jeszcze raz poddaję pod rozwagę przewrotne postawienie sprawy, w którym twoje okoliczności łagodzące zostają, jako pokusy i sytuacje związane z szczególnie istotnymi momentami decyzyjnymi, uznane za powód do tym ostrzejszego karania tych, którzy w chwili próby zawiedli. Niesprawiedliwe? Nieludzkie? Niekoniecznie. (A są na to "precedensy", są takie przepisy w kodeksie: np. o surowszych karach dla tych, którzy z popełniania przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodu. Przecież to jakże uzasadniony przypadek, jak ładnie racje można wytłumaczyć - "potrzebuję pieniędzy", "[za] biedny jestem".) W każdym razie może już lepiej nie wnikajmy w psychologię przestępcy. Zauważ, przestępca nie jest kosmitą, nie jest z innej planety albo innej gliny. Każdy ma swoje powody, ale one automatycznie nie stają się przez to okolicznościami łagodzącymi, nie licz na jakiekolwiek drgnięcie wyroku z tego powodu, bo to byłoby nieporozumienie. Zbyt duża sprawa, zbyt głośna, choćby i bez nagłośnienia (a są dobre powody, by tak czy inaczej wszystkich pociągnąć do odpowiedzialności karnej, nie tylko górę – karanie, choćby surowe, samych przedsiębiorców nie zapewnia utrzymania dobra). Pamiętaj, państwo, które jest w sprawach zasadniczej wagi zniewieściałe, to państwo, które już ustępuje przed gangami i klikami, układami, w dalszej perspektywie: totalitaryzmem przestępczym.
----------------------------------------------------------------------
Zapamiętaj te 5 mądrych spostrzeżeń, 5 wskazówek zwłaszcza dla młodych(!) na rynku pracy i rozsyłaj to wszystkim znajomym. Bez względu zresztą na Twój wiek i to, jakich masz kolegów w książce adresowej, na to, że to może stare pryki. 1) "Naciski" to nie jest wymówka przed dobrym sądem, tylko takich się spodziewaj. Dolicz to sobie do innych karygodnych powodów popełniania przestępstwa, jak np. korupcja, uleganie pieniądzowi. Co najwyżej ci tego nie poczytają za powód do zaostrzenia kary, to już i tak jest duże miłosierdzie i ukłon w stronę inspirowanej religią wyrozumiałości, "litości dla grzeszników"(!). 2) Nie podniecaj się tak, że "prawie na pewno śledzony do tego miejsca nie przyjdzie, wobec czego ja nie popełnię przestępstwa; »spoko«, jestem niewinny" - to błąd. Uczestnictwo w grupie przestępczej zasługuje na więzienie (już z samego kodeksu karnego to wynika, że nic innego i żadna kara w zawieszeniu - ewentualnie może czasem być wyjątek, ale to raczej nie dla takich przypadków, jak Twój); ta grupa nie jest bynajmniej MNIEJ groźna od innych (przeciwnie, udział władz kraju, spiskowanie z rządem jest szczególnie groźne). Te kary, jakie będą, w okolicach 1 roku na przykład, będą naprawdę minimalne i to właśnie przez to, że sprawców jest tak dużo - minimalne, jakie wciąż są dosyć dotkliwe, nie będzie miało sensu wołanie o niższe (nie licz na to, że "'nic' nie zrobiłem(-am), to już kary istotnej nie będzie", bo szkody z zapisania się do TAKIEGO gangu, konspirującego z rządem przeciwko jednostkom, żeby za kasę im świństwa robić, są zawsze – w ten sposób ludzie mogą być całe życie na podsłuchu, ten np. jeden śledzony jest 24h na dobę już od 11 lat, słuchają każdego ruchu; nie podoba się takim członkom nagłaśnianie, nie plotkują, nie podoba się dobra polityka, dobre partie, przychylne prawom człowieka, jakoś nie mogą powstać, zebrać podpisów za powstaniem... nikt go nawet nie wpuszcza do mieszkania, choć dookoła wszystko gra dźwięki-tortury, całe ulice...). W szczególności coś takiego, jak zmowa (nieformalna umowa) przestępcza, oznacza już uczestnictwo w grupie. 3) Znowu te "naciski". Człowiek ma ochotę takich po twarzy lać... MA PRZEWAGĘ NAD PRACODAWCĄ (choćby drobną), a i tak wchodzi w rzecz, rozpieprza cały kraj, bo "naciski" były, bo "tu każdy to robi", "nie podoba się, to idź sobie i już nigdy nie wracaj do żadnego takiego miejsca". MA PRZEWAGĘ, TAKŻE LICZEBNĄ NAD 1 SZEFEM, A ROZPIEPRZA I PSUJE WSZYSTKO!!! Potem nic tylko Platformy i PiS-y chcą tacy widzieć (jaki to skandal, że od 2,5 roku nad tym człowiekiem się znęcają, robią mu bez ani pół minuty przerwy, tortury dźwiękowe, a w Sejmie nie ma tematu - jak można powiedzieć, że ten Sejm choćby w jakiejś swej części dobrze funkcjonuje! i jaka to hańba dla narodu, że wieść się nie rozeszła, że te główne partie zamieszane wciąż tak są wynoszone na rękach Polaków do władzy!). Młody człowiek na rynku pracy ma przewagę, może nie. gigantyczną, ale jakąś tam ma, nad pracodawcą, bo on może ewentualnie pracy nie mieć, może sobie przedłużyć fazę licealną życiu, może uzyskać pożyczkę, może pożyczyć od rodziców lub nawet oni pożyczą np. z banku, ... może poszukać dłużej, znajdzie się jakaś praca w lepszym miejscu ... Nie, on ulega naciskom i uważa się za usprawiedliwionego. A pracodawca? Dla firmy pracownicy to jak krew. Kwestia życia i śmierci. Zapamiętaj idee popytu i podaży, i równoważenia się ich przy odpowiedniej (tej racjonalnie stosowanej na rynku, np. pracy) cenie. To nie jest tak, że do tej firmy zawsze będą przychodzić tłumy i ona na pewno sobie dostatecznie dużo chętnych znajdzie, np. starszych; prawdopodobnie przychodziło właśnie tyle, ile trzeba, zanim ten spam wysłano do milionów. 4) Pojmij, że co roku (a, podobnie, raz do roku jest gorący okres rekrutacji młodzieży) ta ich firemka traci 1/5 personelu (i to zwykle, u tej biznesowej drobnicy, nie jest tak, że są tłumy, które tam chcą pracować: jest równowaga ekonomiczna, która kształtuje ceny, zaś firma nie ma dowolnie dużo pieniędzy; to oznacza, że chętni zgłaszają się dość rzadko, ale dzięki temu cena pracy może być nie za wysoka). Wynika to właśnie stąd, że młodzież tam pracuje. Młody chce czegoś na czas studiów, ale generalnie nie po to się zdobywa wykształcenie, by pracować w knajpie czy na stacji benzynowej. Jasne? Więc to jest rzecz na czas studiów, może są pewne fluktuacje, jedni pracują krócej, drudzy dłużej, ale średnio nie więcej niż np. 5 lat w jednej firmie. A to oznacza, że w czasie, gdy (prawdopodobnie) ty będziesz szukać pracy, tam właśnie stracili czy tracą 1/5 personelu. To jest istotny cios. Ten spam może zaburzyć dotychczasową równowagę, a pieniędzy nie ma przecież dowolnie dużo dla takich firm, już i tak strasznie drenuje się budżet. I żadna ofiara w postaci niepodjęcia pracy nie jest na marne, bo ty nie jesteś jednostką odrębną, tylko - jak każdy - częścią tej czy innej fali społecznej, pewnie wielusettysięcznej, która np. uważa argumenty z tego maila za słuszne. A zatem proces decyzyjny w twojej głowie wobec zastanych warunków to też coś, co niejako automatycznie wobec tego powtarza się u tłumów innych ludzi. 5) Nie licz na "ochronę" wynikającą z niezebrania twoich danych osobowych przez szefa!!! Bo i tak może bywać. PO PIERWSZE, to jest często pic na wodę na początek, żeby cię wciągnąć i zachęcić. Potem np. będzie wymagać nru konta bankowego ("a co, może 1-szego mam latać do firmy z 25 tys. zł pensji dla wszystkich w gotówce?!"), inaczej "do widzenia" - ale to się okaże dopiero później - albo... no cóż, jesteś utrwalony/a na jego kamerach, albo nawet na wideo w jego telefoniku - i tak czeka cię kara w razie śledztwa! To nie są naiwniacy. Identyfikacja ludzi to jedyny punkt złagodzenia kary w ich przypadku, a ta jest bardzo możliwa, sprawa jest ważna. Np. (kosztujący całe lata życia) obowiązek podania danych właściciela rachunku w razie śledztwa wynika z art. 15 §3 obecnego nawet Kodeksu postępowania karnego (wchodzą też w grę rozwiązania siłowe). PO DRUGIE, choćby nawet naprawdę pracodawca nie podejmował teraz ani za miesiąc (nie wierz przeczącym o tym koleżankom!) działań identyfikujących cię - znajdą (po 2019) 99-100% odpowiedzialnych osób(!). Należysz prawdopodobnie do nie tak dużej grupy społecznej: nawet w tak dużym mieście, jak Warszawa, można zawęzić poszukiwania do np. 15000 osób (prawie co setna osoba: uwzględnij np. wiek, płeć), a jeśli się postarać, to i jeszcze wielokrotnie mniej (np. 3000; zaś liczni czytelnicy mieszkają w miastach, dodatkowo, parę czy nawet 10 razy mniejszych). To się da w tydzień znaleź choćby przeglądając fotografie, a są specjalne programy komputerowe w Policji, które w oparciu o kartoteki (np. z dowodów osobistych, paszportów) to znajdą. W dodatku spora część takiej grupy (większość!) odpada przez to, że wiadomo, gdzie w tej chwili pracowała; pozostaje więc jeszcze mniej do porównania (mało kto tak zupełnie przestaje pamiętać, jak jakaś osoba, z którą kawał życia, parę lat, spędził, wyglądała). Nawet, jeśli komputery cię nie znajdą automatycznie, może jeszcze znaleźć cię człowiek, zwłaszcza, że pewnie nie tak dużo potencjalnych sprawców będzie wchodziło w grę. Będzie miał do tego motywację. To nie tajemnica, że studenci, zwłaszcza przyjezdni i zaoczni, pracują i tu jest często 99% personelu (ale rzecz dotyczy też banków, urzędów, sądów, szpitali czy nawet zupełnie innych jeszcze firm). Część zresztą ludzi złoży prawdziwe oświadczenia majątkowe, że pracowali w jakiejś takiej firmie nierejestrującej pracowników, a prawdopodobnie będą one wymagane w określonych podejrzanych grupach, o niejasnym źródle pieniędzy na życie - ta prawdomówność, gdy oświadczenie jest pod karą (i niezłożenie go też), jeszcze zawęzi zbiór potencjalnych a za to zidentyfikowanych sprawców do już naprawdę niedużego w obsłudze. A zatem: NIE LICZ NA ŻADNE PLECY! Żadną metodą (np. przez "zwycięstwo w wyborach" - była już o tym mowa na początku, przy nagłówkku "dlaczego niemądre"; zresztą nie wiesz, jakie zbrodnie obecnie największe partie mają na sumieniu), w żaden sposób nie licz na to, że odpowiedzialności nie będzie, bo... [i tu jakaś genialna metoda]. Będą ludzie - np. prokuratorzy, ministrowie - którzy będą się usilnie głowić, jak to rozwiązać; to, gdzie ty się zatrzymujesz zadowolony z myśleniem, jest dla nich dopiero punktem wyjścia do wkładania całej swej inteligencji w osiągnięcie celu. Zapewne będą np. strony internetowe, gdzie każdy, kto się zetknął z problemem (a np. nie podjął pracy), może się zgłosić na potencjalnego świadka itd.; może będą świadkowie koronni; prawda o firmie, o jej układach z urzędem skarbowym i może ZUS, wyjdzie na jaw. Pamiętaj, głupi szef, który w ten sposób zatrudnia, że nie spisuje danych ani nawet nie robi przelewów, będzie miał szczególnie na pieńku z prokuraturą. A zamknąć ich to nie problem, da się zrobić, np. nowe 200 więzień na 400 osób, takie największego typu (czasem np. 2-3 mogą być obok siebie, na dużym polu – Agencja Nieruchomości Rolnych np. ma takie), rozłożenie odsiadek na np. 10-15 lat (czyli czeka się na swą kolej i dopiero po tylu latach całość jest zrealizowana), korzystanie z pomocy europejskiego więziennictwa, a choćby i pozaeuropejskiego (wystarczy jeden pracownik ze znajomością polskiego w danym więzieniu; są zresztą kraje, gdzie więzienia są prywatne), zbudowanie nawet jeszcze większej liczby cel: SĄ METODY, przedsiębiorcom na pewno się nie upiecze. Sens ścigania i karania też jest, ale to już odrębna sprawa, są bardzo mocne za tym argumenty. Licz się więc z tym, że, złapani (a często człowieka daje się złapać, bo wiadomo, gdzie chodzi do pracy, nie wszyscy będą milionerami i będą żyć z oszczędności, nawet tacy mają jakieś relacje ze społeczeństwem), doprowadzeni na Policję, szefowie zazwyczaj będą współpracować z organami ścigania. Już i tak głupotę zrobili, że nie spisują personaliów, na pewno im to na jedno (pod względem kary) w porównaniu z innymi podobnymi przedsiębiorcami nie wyjdzie - to kosztuje, proporcjonalnie do winy, całe lata życia (tylko nieliczni lubią cudze winy nosić, jak niejaki Maksymilian Maria Kolbe, który za Żydów bodajże umierał; normalni zażądają danych do przelewu, jeśli chcesz pensję, albo pracuj dalej, aż się namyślisz, lub szukaj nowej, w której będzie to samo - i wiecznie, skryminalizowany już jeleniu, za darmo). Słabo znasz tę aferę, jaka to jest otchłań i skandal wszechczasów, jeśli wierzysz w triumfy polityczne zła. To głupie! Choć, co prawda, w największych miastach jest duże poparcie dla zła ze względu na rynek nieruchomości, więc może ci się wydawać - wbrew przytoczonemu na początku maila dowodowi z wydolności systemu prawno-ekonomicznego (w zestawieniu z poparciem społecznym) i istnienia alternatywnych możliwości - że politycznie wygrywasz, że jesteś racjonalny; ale przecież ta duża sprawa związana z prywatnymi nieruchomościami, o której będzie na końcu maila, to jest jednak co innego niż problem agentów w firmach, a poza tym to wszystko to problem zwłaszcza największych miast, w reszcie Polski nie jest tak źle. (Aha: może tego nie wiesz, więc wyjaśniam, że co do zasady do sprawiedliwego - i wobec tego koniecznego - skazania osoby wystarcza jeden dowód, wpasowujący się bez sprzeczności w pozostałe okoliczności: tak głosi stała linia orzecznicza Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych i okręgowych - bywały nawet skazania na 15 lat na podstawie jednego kluczowego dowodu, tj. zeznania, z miejsca zdarzenia. To oczywiście nie znaczy, że zrobisz komuś sprawę o przestępstwo samym tylko własnym zeznaniem, jeśli podejrzany przeczy zarzutom. Co innego natomiast rozpracowywanie grupy przestępczej oraz przestępstw, co do których już wiadomo, że miały miejsce. Często zresztą naprawdę wiadomo, co za ludzie pracują - w większości przypadków ślad po nich jest przynajmniej w systemie bankowym. Później nienawidzą ofiary czy szkodzą jej za to, że są identyfikowalni i kara wisi nad nimi; wspierają bandziorów u władzy, najchętniej zamiataliby temat wiecznie pod dywan - bardzo szlachetne, nie wiesz, jaki to totalny skandal z najgorszym w historii torturowaniem człowieka - i dozgonnie ciągnęli kasę za cudzy brak prywatności.) Zauważ też, inteligencie, że gruba większość firemek takich, jak ta, w której może rozważasz podjęcie "anonimowej" pracy, nie istnieje od dzisiaj ani od wczoraj. Jeśli tam jest 100% przestępców, to zauważ, że kiedyś byli tam normalni porejestrowani pracownicy. Następnie, od pewnej chwili, takich pracowników zabrakło, a jest 100% przestępców. Co się z nimi stało? Przeszli na bezrobocie? Może ci akurat nie są przestępcami? Ale, no kurczę, finansowo są z wami równi, a poza tym albo są przestępcami i panuje zmowa milczenia, nikt nic nie mówi na pozostałych, albo nie są, a wtedy czemu mieliby nie wsypać? Rzecz raczej będzie dość oczywista, na innym dowodzie to się opiera (np. robi się firmę od góry, jeśli nie można od dołu). Zresztą ten ich niepłacony ZUS, niepłacone podatki... A zatem w przypadku pozornie trudnych do prześwietlenia ośrodków, takich jak np. podobno ta TVP Warszawa, jako podobno mózg gangu, dobrą metodą rozłupania go jest prześledzenie ewolucji firmy i oparcie się na. pracownikach z przeszłości: ci są zwykle dobrym punktem zawieszenia. Ludzie zeznają, zresztą doczytaj ten mail do końca.
----------------------------------------------------------------------


I jeszcze ostatnie SUPERWAŻNE ostrzeżenie – co do obrotu nieruchomościami przez właścicieli:

Pozwalasz sobie ustawić podsłuchowe 112 w telefonie przez pośrednika-bandytę/urząd skarbowy =
= popełniasz przestępstwo UDZIAŁU W GANGU (przestępczość zorganizowana) – z tego zarzutu żaden uczciwy prawnik cię nie wybawi, bo jest ewidentnie słuszny =
= w wielu przypadkach oznacza to, że JUŻ NATYCHMIAST ZASŁUGUJESZ NA WIĘZIENIE. (Niedawno coś w tym zakresie zmienił minister Borys "Budka", ale jego nowelizacja się nadaje do cofnięcia.)

Nawet jeszcze zanim zrobisz remont! Oczywiście przestępca natychmiast, na zasadzie niemal koniecznego u niego narzędziowego wykorzystania i wysilenia całej swej inteligencji, będzie twierdził, że taka kara to przesada (a jednak wizja samej grzywny jako ewentualność kary, czyli *ryzyko* czysto finansowe – jakie by ono nie było, jest jakieś ryzyko, zawsze można ludziom wmówić, że mała szansa – *czysto* finansowa wizja ryzyka jakoś nie odstrasza, nie odstraszała naszego przestępcy – w dodatku wielu rozumie, że grzywna się nigdy nie przedawni już choćby dlatego, że zawsze można opodatkować winnych i w ten sposób odebrać).

Ponadto: sam remont pod przekaz podprogowy związany z podsłuchem - przestępstwo np. z paragrafu o 1) uporczywym nękaniu (stalking) - pomocnictwo, 2) udziale w gangu, ewentualnie 3) z paragrafu o pomocnictwie w zamachu na ludność 118a KK (np. "teraz gra w całym bloku") - nawet taki delikatny przekaz podprogowy to może być traktowanie nieludzkie, a poza tym jeszcze jest prawo budowlane i tam także są paragrafy i obowiązki (pomocnictwo można popełniać nawet na zasadzie zaniechania obowiązku).

Ustawa przewiduje co najmniej 3 miesiące więzienia za uczestnictwo w związku lub grupie przestępczej, a nie żadne grzywny czy zawiasy, *w praktyce* będzie to zapewne więcej, nawet do 1 roku – PRZESTRZEGAM !!! Typowy członek gangu jest zły, bardzo zły, wykazuje postawy bardzo szkodliwe społecznie. Do nikogo nie możesz mieć pretensji, jak tylko do siebie: do swych antylegalistycznych skłonności, chciwości, niezdrowej ciekawości. Przestrzegam, są to tematy tak ważne, że raczej w najbardziej masowych przypadkach nie będzie się pozostawiać ich każdego z osobna do analizy pod lupą przez sąd, bo to wszystko jest bardzo powtarzalne. W ogóle nasze skorumpowane sądy mało się do tego nadają, raczej będzie to jakaś pochodna debaty społecznej, jaka w końcu nastąpi, a nie arbitralnej decyzji nieusuwalnych złych osób. Pamiętaj: WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI NIE MA MOŻNOŚCI ZNAĆ DOKŁADNYCH SZCZEGÓŁÓW TWOJEGO PRZYPADKU, odkąd pozyskasz szpiegowskie oprogramowanie. Nie może wiedzieć, ile zrobisz, ile podokuczasz, ile popodsłuchujesz, a nawet niekiedy nie może też wiedzieć o twych przyjściach "na sąsiada", by szpiegować w pobliżu ofiary. O twych głosowaniach na PO itd. TO JEST ZWYCZAJNIE NIEREALNE, CO NIE ZNACZY, ŻE PUBLICZNIE NALEŻY POKAZAĆ, JAK BARDZO PRAWO JEST BEZSILNE I NIE DZIAŁA!!! Ten gang jest groźny, skrajnie szkodliwy i jest to niejako widmo najgorszej możliwej przyszłości rozwoju politycznego – trudno, musisz się powstrzymać, inaczej często wręcz po prostu w kilka chwil, w parę godzin i telefonów zapisujesz się do więzienia. Szokujące to wszystko? Więc przekaż znajomym jako przestrogę! Codziennie zapisują się do tego w całej Polsce setki nowych. Później jeszcze trzeba się będzie udzierać z kretynizmem i z opiniami, jak to w zasadzie nie jest gang albo tylko kara 1 miesiąc/grzywna się powinna należeć itd., itd., jakieś krzywienie gęby i "nie lubię cię", "nie lubię tematu", zgrzyty, jakieś totalne zakłamanie, jak to zło właściwie jednak mało obecne jest w tym gangu – no co to do cholery ma znaczyć!!! (zupełna bzdura, oni tego jeszcze słuchają raz na jakiś czas i głosują na PO) – tylko dlatego, że ludzie tacy głupi, spieprzymy sobie i Europie przyszłość polityczną na długo, poprzez wyjątkowo zły precedens ("nie udało się udźwignąć", "trzeba było podejść bardzo łagodnie i wyłączająco pod względem odpowiedzialności" – to oczywiście czarny scenariusz). Pamiętaj, *z*jakim*wielkim*trudem* obecnie może się uda z tego dna medialno-politycznego wyjść!!! Kiedyś może to wszystko, włącznie z prześladowaniami i przejmowaniem, bolszewizacją gospodarki, się powtórzyć i, co gorsza, wyjść z tego może już się nie udać (zresztą religijność spada); nawet za jakieś 20 lat dopiero, nieważne, ale się kiedyś powtórzy, bo historia lubi się powtarzać. I to może być straszne (technologie szpiegowskie i nie tylko zajdą do tego czasu jeszcze dalej do przodu). Nie współczuj tym ludziom (właścicielom nieruchomości) i nie wymierzaj im kiedyś małej kary – są SAMI SOBIE WINNI!

Głupi np. nie wie, że może odpowiadać z paragrafu o uczestnictwie w związku lub grupie przestępczej – lub np. teraz się okaże, że "Sąd" musi orzec, zupełnie nietrafnie, że posiadanie programu szpiegowskiego tym nie jest (do tego celu np. dodatkowo zbagatelizować towarzyszący temu problem stalkingu), bo to nasi kolesie i jak w ogóle można tu nie pójść nam na rękę – tymczasem dokładnie za to będzie się odpowiadać. Bo to nie jest przestępstwo jednej osoby, które ona jakoś magicznie wykonuje, zawsze tu jest współpraca, i to na zasadzie stałego związku, większej liczby osób, uwzględniająca też TV (ba, jest w tym też ten wasz pośrednik itd.). Zaś paragraf o uczestnictwie w przestępczości zorganizowanej oznacza, że nie mierzy już się nawet drobiazgu, jakim jest każde twoje użycie programiku szpiegowskiego (podniecaj się, że nie ma na każde takie użycie dowodów, bo to tylko dekodowanie radia, podczas gdy faktycznie owo użycie nie jest takie ważne, jeśli spojrzeć na przewidywane w kodeksie kary za to w porównaniu z uczestnictwem w gangu, jak i stosunek szkodliwości tych dwóch rzeczy; zresztą sama możliwość użycia tego w każdej chwili jest bardzo zła, później tacy ludzie wchodzą w kolejne rzeczy, czerpią korzyści korupcyjne itd., popierają złych, przez co 1 człowiek potrafi być na podsłuchu ponad 10 lat - przy prawie że powszechnej wiedzy, patrz: sondaże polityczne i 30% dla pozasejmowej alternatywy, raz bardziej Korwin, raz Kukiz, raz "Petru" i to z końcówką PL). Twój główny problem, zapamiętaj sobie, to nie każde pojedyncze wykradanie komuś prywatności – do tego oczywiście nie masz prawa, nijak się nie obronisz, że to "jest jawne" (wygadywanie innym wykradzionych od drugiego informacji prywatnych to też przestępstwo, więc nie masz do tych rzeczy prawa), choć brak dowodów (nie ma nic szkodliwszego niż powszechne przekonanie o bezkarności... gruba większość ludzi czasem będzie z czegoś takiego korzystać, jeśli posiada...) – tylko tym głównym problemem jest UDZIAŁ W PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ. Wbijmy to sobie wszyscy do głowy i stosujmy w życiu, dla dobrej przyszłości. Przekażmy wszystkim znajomym.

Same błędne poglądy są wśród ludzi, którzy wchodzą w zło – co oni na ten temat mówią, jeśli w ogóle się wypowiadają, jakie oni by poglądy nie reprezentowali, prawie niezawodnie zawsze będą błędne (tu np. też to całe wywyższanie "Sądu", reklamowanie innym PO i wiary w media itd., jakże "genialne" i "przyszłościowe" koncepcje typu "karać tylko kierowników", "zamknąć tylko polityków", "przy pracy legalnej dają za mało pieniędzy, więc skorzystam z oferty nielegalnej [tego szefa]" - błąd, tej drugiej wyobraź sobie, że w ogóle nie ma, a jeśli pierwsza jest za mało dochodowa i będziesz głodować, to firma w ogóle do pracy się nie nadaje). Strasznie będzie się musiał w przyszłości jeszcze ten Niżyński namęczyć, żeby je później wykorzeniać! :) Najzabawniejsze, że ci ludzie to wszystko robią prawie że jawnie, uprawiają przestępczość na własne nazwisko. Bo zresztą i o to w tym wszystkim chodzi – politycy chcą mieć haki, inaczej by to sporą część sensowności straciło. Dojdzie jeszcze do tego, że ci ludzie, zupełnie bez cienia słusznego zniesmaczenia, będą mówić "ja zasługuję na 1 miesiąc więzienia najwyżej, ale dziennikarz robiący nagłówki czy szeregowy poseł, owszem, zasługuje na 5 lat" (maksimum za udział) – za, w dużej mierze, to samo (dotyczy zwłaszcza zawodowych szpiegów, nie tych od pośrednika). Albo w ogóle zmiękną, zaczną gadać jak niewiasty Kościoła i wciskać drugiemu zwodnicze i mylne poglądy. Że nie żadnym rozżarzonym żelazem należy w umysłach wypalać, ale delikatnie tłumaczyć (a w przestępczość wchodzą często ludzie zimni i chciwi, wyrachowani). Że mamusia (ta, która nie umie uszanować prywatności drugiego człowieka, która się może nawet do wychowywania – jako przestępca przeciw prawom człowieka i przeciw drugiemu: konkretnej, żywej osobie – średnio nadaje) "pogada z dzieckiem i wyjaśni". I tak dalej... Kto z nas nie był młody? Młodzież w pewnym wieku "sra" na gadki rodziców z dzieciństwa. Tak samo na nauczycieli. Coś tam trują, fajnie, wracam do domu, zapominam, zamykam się w swej prywatności, a tamtymi rzeczami niezbyt się przejmuję. Nie zapamiętuję na całe życie, nie przyświecają mi, zupełnie co innego mną w życiu steruje i mnie nakręca. WIĘC TO JEST BŁĘDNA DROGA. Jedyne, co pomaga – to, co np. sprawia, że ludzie obecnie nie zabijają się chodząc koło siebie po drogach, choć kiedyś tak mogło bywać w jakichś lasach barbarzyńców, gdy ludy się nie znały; że w ogóle bardzo mało walczą ze sobą – to nawet nie chrześcijaństwo, bo z tym jakoś coraz gorzej i poza tym zawsze jest część społeczeństwa, która to olewa, lecz realnie egzekwowane PRAWO karne, czyt. po prostu: zasady. Wizja nieuchronnej kary. Wizja głupoty tkwiącej w zrobieniu czegoś złego na własne nazwisko, skoro później – jak pokazuje historia – nieuchronnie się to dotkliwie kara. A to jest sedno, bo akurat te przestępstwa, które można by na przykładzie sprawy Piotra Niżyńskiego robić nie na swoje nazwisko (przykład: skopiował sobie ktoś w klasie programik-dekoder na telefon, bez świadków, od jednego dobrego kolegi, i podsłuchuje) są dużo mniej istotne. Problem to mafia konkretnych, dobrze spisanych osób i nieruchomości!

Innym myśleniem głupca jest myślenie, że temat praw człowieka można (czy warto) zlekceważyć i że, w szczególności, dowodem na to obecny stan mediów. Tyle, że sam Niżyński to milioner, a media można założyć nowe i może to zrobić każdy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Choćby nawet kosztem swego 1 roku więzienia, będąc uprzednio jednym z milionów świadków. Sytuacja na tym rynku jest tak tragiczna, że to się opłaca, cała branża jest do przejęcia, a w każdym razie tak być powinno (osób przywiązanych do katolicyzmu nie jest tak mało, naprawdę). Szczere, niekryjące niczego o złu w polityce media są potrzebne. Żadna państwowa korupcja nie pomoże, bo najwięcej pieniądza przypada na obrót w sektorze prywatnym, a właściciele czołowych firm to miliarderzy – państwo ma zwykle dużo mniejsze nawet możliwości korupcyjne (zresztą obecnie robi to głównie skarbówka).
PAMIĘTAJ: POPYT POTRZEBUJE PODAŻY, A PODAŻ POPYTU. JEŚLI PRZENIESIESZ SIĘ (TY I INNI) NA STRONY Z OGŁOSZENIAMI BEZPOŚREDNIMI, KTÓRE SĄ DALEJ NA GOOGLE – AŻ DO TEJ PIERWSZEJ, KTÓRA OKAŻE SIĘ W PORZĄDKU WOBEC LUDZI NIECHĘTNYCH PRZESTĘPSTWOM, A JAK DOTĄD MOŻE SKUTECZNIE "NACISKANYCH", BO MIESIĄCAMI BEZ KLIENTA – TO STRONA POPYTOWA NIE ZNAJDZIE TYLE OGŁOSZEŃ, ILE JEJ POTRZEBA, NA TAKIM OLX.PL CZY GUMTREE.PL, PRAWDA? Równowaga ekonomiczna pada, więc albo powstają coraz dłuższe "kolejki" lub, przeciwnie (tak w tym wypadku), zanikają w ogóle ogłoszenia, bo natychmiast ktoś je bierze, albo też więc, dla uratowania równowagi, na takim olx czy gumtree ceny rynkowe (transakcyjne, ceny, przy jakich popyt równoważy podaż) są odpowiednio wyższe. Tak? Więc powstanie bodziec, by szukać dalej, na tych gorzej pozycjonowanych stronach www, gdzie normalni ludzie się przenieśli (w praktyce zresztą ci porządni przenoszą się po prostu do agencji nieruchomości, nie trzeba być w Internecie, no ale jeśli ci się spieszy, to spróbuj powyższej sugestii; są jeszcze wreszcie jakieś grupy na Facebooku, a jeśli nie ma, to zawsze można założyć, choć myślę, że po prostu zapotrzebowania nie ma, agencje nieruchomości ludziom wystarczają).

Np. obok "Odpowiedz" masz rozwijane menu, a tam "Prześlij dalej". Niech wiedza o pułapkach na rynku obiegnie Polskę.
Pamiętaj: ludzie często zeznają nie z jakiejś religijności, tylko po to, żeby ich kara była niższa (bo dowód na nich samych już jest skądinąd). W ten sposób prawie zawsze udaje się do końca prześwietlić firmę, mimo że wszyscy się boją, są niereligijni i umówieni, że będą milczeć. W tej sprawie jest jeszcze jakiś urząd skarbowy, centrum w TVP (dziennikarze są bardzo poważnie zamieszani), różne rejestry i dokumenty (pewnie od dochodów szpiega nie wpłacają podatku, tylko je oddają - pomyśl, co by było, gdyby byli sami szpiedzy!): wszystko jest w tym temacie właściwie jasne, gdy dojdzie do śledztwa. Nie warto się w to pakować. Pamiętaj też: żaden pośrednik nieruchomości nie ma przewagi nad tobą, z której by wynikała możliwość przymuszania cię do zrobienia remontu (och, jaki łaskawy, że cię obsłuży!). O ile dla Ciebie wynajem lub sprzedaż nieruchomości, czyli skorzystanie z ich usług, to sposób na dorobienie sobie (nie jest to sprawa życia i śmierci, nie ma noża na gardle), o tyle dla ich firmy klienci są na wagę złota, bo od tego zależy ich być albo nie być. TY NIE DOROBISZ SOBIE NA NIERUCHOMOŚCI, ALE ONI ZNIKNĄ Z RYNKU I ICH PRACOWNICY WBIJĄ ZĘBY W ŚCIANĘ - taki jest bilans ewentualnego niedopasowania posiadaczy nieruchomości do istniejących agencji, wynikającego z nieposzanowania zasad międzyludzkich. Sam oceń, dla kogo to groźniejsze, ale dla popierania zła (głodujesz? żebrasz?) i destrukcji państwa prawa oraz człowieka pobłażania przecież nie będzie. I jeszcze raz - bo choć dowiedziono tu, że bycie szpiegiem zawodowym (w ramach pracy) się nie opłaca i jest niemądre, ktoś może jeszcze się wahać, np. w związku z naciskami: NIE WIERZ W ŻADNE "PLECY", NAWET NAJBARDZIEJ WYRAFINOWANE, W "PLECY" W SĄDACH I W PARTIACH SEJMOWYCH NA PRZYKŁAD, W KORUPCJĘ MEDIALNĄ W TYM TEMACIE - BO TE WINY SIĘ NIE PRZEDAWNIAJĄ. A Niżyński wciąż żyje, podobnie jak miliony świadków tu i na świecie.   P.S. Masz prawo nagrać każdą rozmowę, przy której jesteś, tak jak zrobić zdjęcie wszystkiego, przy czym jesteś - nie tylko bez zgody, ale nawet bez wiedzy(!). Nie ma w tym (czy w rozpowszechnianiu) żadnego przestępstwa; a jeśli jesteś głuchy/a i masz aparat słuchowy, to na tej samej zasadzie również nie popełniasz przecież przestępstwa, gdy zbliżasz się do osób mówiących ze sobą, żeby lepiej słyszeć ich słowa. Do tego, co w twojej obecności, masz prawo, dyktafon (nawet taki z telefonu komórkowego) się przydaje, także przy poszukiwaniu pracy i na spotkaniach kwalifikacyjnych.

----------------------------------------------------------------------
NOWE DODATKOWE WYJAŚNIENIE ODNOŚNIE (POWTARZAJĄ JAK TA ZEPSUTA KATARYNKA) "ZMIANY PRAWA, ŻEBY CHRONIĆ AGENTÓW" (powyżej, w "Czemu bycie agentem zawodowym się NIE OPŁACA i jest NIEMĄDRE", wyjaśniono już, dlaczego długofalowo, z wyjątkiem chwilowych układów i pleców u bandytów, nie należy liczyć na poparcie polityczne - a zwłaszcza, jeśli ludzie podejdą racjonalnie do tego e-maila, bo na razie podobno nie aż tak dużo agentury, żeby zwyciężała czy chociaż była przodującą frakcją, nawet razem z rodzinami - system się trzyma, inflacja nie bije rekordów):

1) Po co potrzebna jest odpowiedzialność pracowników? - Jest to pytanie natury "po co wprowadzać tam i stosować prawo karne". Prawo karne generalnie służy do tego – w myśl celów kary – by wywoływać oddolny opór przed złymi czynami: to jest główny cel polityki karnej zawsze i z tym zgodzi się i postkomunistyczny socjalista, i osoba głęboko wierząca, która żadnego odwetu sama z siebie nie chce (nawet Katechizm Kościoła Katolickiego tak to widzi – ochrona porządku społecznego). Gdzie prawa karnego nie ma, tam ten strukturalny czynnik społeczny odpada. A zatem pyta się – wyraźmy tu znaczenie pytania wprost – po co oddolny opór wśród np. pracowników firm (a nie samego kierownictwa)? To bardzo proste – bo inaczej tylko kapitał + politycy (czyt.: międzynarodówka podsłuchowa) decydują o tym, czy jeszcze mamy demokrację! Tylko na ich dobroci opiera się przetrwanie systemu demokratycznego i niepowstawanie totalitaryzmu – najstraszniejszego i najgorszego, bezprecedensowego, bo myślami sterować można nawet tłumom (tak, że brakuje już czasu i możliwości na własną inicjatywę). I pamiętajcie, co znaczy "decyduje kapitał": nie chodzi tylko o tego czy innego kapitalistę, o przekupienie tej czy innej osoby, jakieś "dogadywanie się" – w sprawach gospodarki wchodzą w grę także przejęcia firm. Wcale nie musi tu być stawiana kwestia poparcia dla jakiegoś przekrętu, zaś państwo – może jeszcze dofinansowywane z zagranicy – dysponuje zawsze gigantycznymi funduszami, robi kalkulacje na miliardach złotych (w takich sprawach zresztą możliwe i spodziewane są plany wieloletnie). Zresztą zastanówcie się – jak może opłacać się człowiekowi np. zrobienie remontu i przygotowanie sąsiadów pod śledzenie! A jeśli nie dostanie za udział w mafii stosownego wyroku (często nawet, stosunkowo krótkiego wprawdzie, więzienia), opłaci mu to się – nie tylko nie będzie odstraszania od zła, ale nawet utrwali się "reguła" (bo przecież nieprzypadkowo tak postanawiamy), może nawet w prawie, że opłaca się czynić zło. Bo przecież nie można twierdzić, że takie niezrobienie śledztwa i niekaranie (mimo nagłośnienia) stanowić będzie coś wyjątkowego, niejako przypadek, a nie wewnętrzną konieczność, regułę, tkwiącą już od pewnego czasu w naszych umysłach i stanowiącą sposób wnioskowania. Naszymi własnymi umysłami dochodzimy w tej sytuacji do takiego wniosku, więc w podobnych zapewne będziemy dochodzić też do takiego - czemu nie. Co kogo obchodzi twój indywidualny przypadek i nadzieje. Dziś papież, jutro Putin, Obama czy nawet znany piosenkarz, a w ogóle to taki "wyjątek od karania, bo za dużo osób" może się upowszechnić w Europie i będziemy mieli dużo precedensów za granicą (proszę wprawdzie nie liczyć na ucieczkę, oni nam może te Europejskie - i nie tylko Europejskie - Nakazy Aresztowania wykonają). Złe wnioskowanie i decyzje narodu, choćby nie stały się spisanym prawem, będą prawem niepisanym i uznawanym powszechnie - nie wierzmy więc w "tylko teraz ze szczególnych racji pozostawiamy bezkarną tę nagonkę". Wreszcie, wyłączanie odpowiedzialności zamieszanych w przestępstwo - zwłaszcza, gdy dotyczy większości tych zamieszanych - rodzi złe konsekwencje społeczne i, jeśli jest prawem, także możliwość wybiegów prawnych, typu znajdywanie figurantów, zmarłych, staruszków z rodziny itd., żeby na nich zwalić(-ać) odpowiedzialność. Złe konsekwencje społeczne polegają na tym, że np. 90%-99% zaangażowanych jest zadowolonych z tego, co robili, w każdym razie wyszło im to na dobre, może nawet fajna zabawa w dokuczanie osoby, problem mają tylko wyjątki, ci nieliczni np. politycy. W efekcie "rośnie" społeczeństwo, które generalnie lubi takie rzeczy, a to oznacza, że zło nie będzie skutecznie wykorzeniane (tak, jak np. praktycznie w większości środowisk i rodzin udało się prawie w stu procentach wyeliminować zabójstwa, a nawet rozboje). Muszą tylko się lepiej maskować ci odpowiedzialni, lepiej zabezpieczać, reszta powie "w to mi graj!" - a, zauważmy, w sytuacji, gdy wszyscy prawie są nieodpowiedzialni, a rząd rozdaje duże pieniądze, jego potęga staje się gigantyczna: co z tego, że później może być rozliczenie, skoro ze względu na wszechwładzę i nieodpowiedzialność wszystko jest na jego usługach? Daje ta nieodpowiedzialność mas tak gigantyczną władzę, że z ewentualnie powstałego totalitaryzmu można się już nie wygrzebać.

2) "PODOBNO papież B16 to poparł / księża w to weszli, więc nawet nie napisze się tym ludziom wyroku, nie zrobi się śledztwa, tej prawdy, która już teraz się należy, choćby chodziło tylko o stwierdzenie samej prawdy, nie będzie nawet ogłoszonej w rejestrze. Mogę spać spokojnie, bo ta pani mówi, że wybrano w Rzymie Ratzingera, który jest dżihadystą, a my go reprezentujemy." - Błąd, do kościoła chodzi w Polsce regularnie mniejszość, kilkadziesiąt procent ludzi, w dużych miastach typu Warszawa czy Poznań jest to nawet poniżej 20%, zależnie od miejsca. Opinia papieża, dawnego pracownika św. Oficjum Inkwizycji (taka kongregacja), którego może jeszcze ogłoszą niewierzącym (a w każdym razie mafia watykańska może być związana z zabójstwami), nie przekłada się tak automatycznie na poglądy ludności, bo powinny one jeszcze być słuszne - tutaj sprawa jest nie do obrony. Na płaszczyźnie prakseologicznej - państwa, jego celów, wartości, naszych wspólnych wartości - i także na religijnej.

3) "Spotykam bardzo dużo ludzi, którzy sprawiają wrażenie zamieszanych" - iluzja. "Bardzo dużo" tego może wydawać się być np. w Warszawie, ewentualnie w kilku innych największych aglomeracjach: np. co 10-ta firma ma siedzibę w Warszawie, jest to zwiększony odsetek, poza tym szczególnie szybko tu obraca się rynek nieruchomości, jest duży utarg (nieliniowość przyrostu wraz ze wzrostem rozmiaru miejscowości, wynika to ze zwiększającej się także prędkości obrotu - z przyczyn psychologicznych - a zatem nie ilość aktualnie dostępnych mieszkań zależy liniowo od wielkości miejscowości, ale prędkość, częstotliwość ich wystawiania od niej zależy), wreszcie mniejsza jest religijność, co także wpływa na ilość bandytów. Do demonstracyjnej niechęci wobec słyszenia o tej mafii i jakichś wyrokach dołączają się też rodziny przestępców, co już w ogóle czyni z nich w Warszawie jakąś wszędzie zaznaczającą swą obecność frakcję. Tymczasem jednak w skali całego kraju, zupełnie prawidłowo, jest to zdecydowana mniejszość.

4) "Po co karać więzieniem? 'Uważam, rze' to na więzienie nie zasługuje." - I właśnie dlatego karać należy surowo, surowiej niż uważasz. Dobrzy sędziowie nie wyrokują na podstawie "objawienia" z zaświatów, nie tak to prawo definiuje. Nie znamy obiektywnej metody wyrokowania - raczej stwierdzenie, że "to jest obiektywne", wyraża subiektywną wiarę w siebie i pewność siebie. Tymczasem jest (i musi być spełniony) jeden niezwykle ważny cel kary, o którym wspomniano już w 1, a mianowicie ogólna prewencja (oficjalny Katechizm Kościoła Katolickiego nazywa to ochroną porządku społecznego) - już nawet nie o te konkretne osoby chodzi, bo może one nie takie groźne są i będą (choć też czasami bardzo o nie), ale zwłaszcza o to, żeby po prostu tak już nie robiono. Czyn przestępczy poprzedza przecież zawsze, choćby intuicyjna, ocena ryzyka, a na tą składają się 2 elementy, do obu ona jest proporcjonalna: I) prawdopodobieństwo zajścia niepożądanego zdarzenia, II) jego skutki. Na wyobrażenie o I niezbyt ma się wpływ, gdyż to jest sprawa indywidualnej rozmowy jednego z drugim - można wprowadzić człowieka w błędne mniemania, otumanić, przekonać o idealnych plecach. Poza tym nawet, gdy się zgodzimy, że ocena prawdopodobieństwa rośnie w wyniku skandalu, to nie wolno tego nadrabiać spadającą może nawet oceną skutków - czyli kary - na zasadzie dawania grzywn 1000 zł! Bo wówczas oceny ryzyka nie podnosimy znacząco, a zatem nie poprawiamy skuteczności. Otóż na pewno skutecznym sposobem podnoszenia oceny ryzyka u wszystkich jest stosowanie surowych kar i ogłaszanie ich publicznie, czyli wpływanie na czynnik II. Dopiero tutaj jest prawdziwe pole do popisu, bo co do I ludzie zawsze mogą - mniej lub bardziej słusznie - przyznawać wielkie nieprawdopodobieństwo wersji o śledztwie i karze (powtarzam, może to nawet być słuszne, bo da się takie warunki zewnętrzne wytworzyć, z tym, że teraz idzie sprawa o rdzeń narodu, o samą ludność, nie o np. sędziów, media). Przy tym minimalne kary, które w takich warunkach jeszcze w miarę skutecznie odstraszają od czynu, to rzędu 1 rok więzienia, 1,5 roku, nawet jeszcze z 10 miesięcy, ale dużo mniej już na pewno nie. Choćby z tytułu samego udziału w gangu (jest to odrębne przestępstwo, zgodnie z linią orzeczniczą sądów, w tym Najwyższego, nie trzeba nic więcej zrobić), bo jest on bardzo szkodliwy, stanowi zły fr.ont polityczny, a w międzyczasie wskutek działań małej i najgorszej części gangu giną dziesiątki czy setki ludzi, jak było w przypadku Smoleńska, a 1 osoba ma tortury chyba najgorsze w historii.

5) Może będzie śledztwo, a nie będzie dowodów? - Nie, na pewno nie. Firma jakoś dziwnie czy wręcz wybiórczo nie płaci urzędowi skarbowemu, ZUS-owi; w dodatku zrobiła remont; bandycko ustawił ją np. urząd gminy; a przy tym współpracuje ona jeszcze z pewną znaną spółką informatyczną, która dostarczyła sprzęt i program, a może i na bieżąco z telewizją (niektóre firmy biorą stałe płatności: dotyczy to zwłaszcza tych dużych i z własnymi okazałymi nieruchomościami - mogłyby te firmy zrezygnować z instalacji dźwiękowych, ale tego nie robią). Choćby i tego wszystkiego nie było - robiono symulacje matematyczne, ile procent firm uda się rozpracować (i to bez względu na to, czy ktokolwiek zamierza się przyznawać, czy nie), dzięki losowym zmianom pracy u pracowników, istnieniu na przestrzeni lat pracowników, których to niepierwsza praca. Nie próbujcie tych wyników podważać, bo tu już nie ma znaczenia, że może mały (czy duży) odsetek ofert np. dla młodzieży to firmy z agenturą, że może szef nie śpiewa, że może pracownicy nie śpiewają, że nawet ci przechodni może w większości też nie śpiewają - to już nie ma znaczenia. 99,9% przedsiębiorstw będzie rozpracowanych, czego dowiodła ww. symulacja.
----------------------------------------------------------------------

CZYTAŁY TO JUŻ NAWET ZE DWA MILIONY POLAKÓW!

– PODEŚLIJ – TO – INNYM –